Historia Modyfikacji Strony

Witamy na stronach kalkulatora/konwertera jednostek miar.
Na tej stronie znajdziecie Państwo informację na temat modyfikacji naszej strony. Możecie tu prześledzić jak rozwijał się konweretr jednostek.

Historia Nowości i Zmian na Stronie jednostek.pl
Historia modyfikacji

6 kwietnia 2023
  • Dodaliśmy artykuł o Prędkości Ziemi Prędkość Ziemi w ruchu obrotowym i w ruchu wokół Słońca
  • W artykule m.in: interaktywna mapa pozwalająca sprawdzić prędkość obrotową Ziemi w zależności od szerokości geograficznej
  • Równania prędkości obrotowej i kształtu Ziemi
  • Wyliczenie prędkości Ziemi
14 lipca 2020
  • Udało nam się, mamy nadzieję, że już ostatecznie, naprawić Konwerter Temperatur. Bardzo przepraszamy za błąd. Już powinno być wszystko OK
  • Na większości przeglądarek powinna działać klawiatura numeryczna.
  • Zwiększenie dokładności Torów i mmHg w Konwerterze Ciśnienia
  • Poprawiliśmy kilka innych błędów (m.in. błąd we wzorze na przeliczanie temperatury w skali Delisle na Fahrenheity i odwrotnie, błędne wyrażenie Wata w jednostkach SI, błędny skrót decymetrów [dcm] - prawidłowy to oczywiście [dm], błędny prefix kB (kilobajty) - prawidłowy [KB] )
  • Poprawa wydajności - strony powinny ładować się szybciej
23 marca 2018
Start nowej wersji naszej strony. Wersja 2.0 to kompletnie nowy wygląd serwisu. Nasze strony są teraz przystosowane do urządzeń mobilnych, co pozwoli na wygodniejsze korzystanie z nich na smartfonach i tabletach. Poprawiliśmy też kilka drobnych błędów. Wprowadzenie wersji 2.0 jest zapowiedzią dalszego rozwoju serwisu jednostek.pl

marzec 2012
Z okazji nadchodzących Igrzysk Olimpijskich w Londynie, zaktualizowaliśmy nasz serwis olimpijski

23.01.2009
Dodaliśmy nowe narzędzie Kalkulator Godzinowy, które umożliwia m.in. dodawanie/odejmowanie czasu w formacie godzinowym (hh:mm:ss.ms) lub dziesiętnym, konwersje czasu z/do podanych formatów.

07.08.2008
1) Nowy, bardziej czytelny i elegancki, wygląd strony. 2) Z okazji Olimpiady w Pekinie otworzyliśmy serwis specjalny Pekin 2008, w którym znajdują tabele i listy aktualnych rekordów olimpijskich i rekordów świata wraz z możliwością przeliczania niektórych wartośći np. dystans, odległość, szybkość.

06.08.2008
1) Dodaliśmy nowe narzędzie "Pobierz Link", które umożliwia pobranie bezpośredniego linka do strony z właśnie widoczną (wykonaną przez użytkownika) konwersją. 2) Z okazji rozpoczynającej się niebawem Olimpiady w Pekinie, w konwenterze prędkości dodaliśmy prędkości sprinterów Usain'a Bolta i Michaela Johnsona w ich rekordowy biegach na 100m, 200m, 400m.

23.07.2008
Dodano kilka informacji np. w tabeli wzorów do zamiany temperatur dodano wzory zamiany na Fahrenheity i z Fahrenheitów: Wzory na zamianę temperatury oraz poprawiono kilka drobnych błędów.

17.02.2008
Ze względu na duże zainteresowanie problemem uszkodzonego amerykańskiego satelity szpiegowskiego wzbogaciliśmy konwerter prędkości o nowe jednostki używane dla wyrażenia prędkości satelitów : kilometry na sekundę [km/s] i mile na sekundę [mps].

15.01.2008
Dziś pojawił się nowy konwerter - konwerter wielkości fontów. Umożliwia przeliczanie rozmiarów czcionek z systemów Didota, Pica, PostScript, Metrycznego i Calowego (Anglosaskiego). Posiada także podgląd oraz szybki dostęp do stopnia pisma.

10.01.2008
Do kalkulatora masy dodaliśmy masy atomowe. Cały czas dodajemy również panele charakterystycznych (bądź ciekawych) wartości do innych konwerterów.

04.01.2008
Dodaliśmy wersję beta panelu ułatwiającego szybki dostęp do charakterystycznych wielkości związanych z daną jednostką. Na razie panel dostępny jest jedynie w konwerterze temperatur. Niebawem powinien się pojawić w pozostałych konwerterach.

01.12.2007
Pojawia się nowy kalkulator - kalkulator jednostek czasu

15.11.2007
Dodaliśmy strony z jednostkami SI i przedrostkami SI. Nowe strony dostępne są tutaj:

Jednostki SI
Przedrostki SI


30.10.2007
Start pierwszej wersji kalkulatora. Niedługo postaramy się dodać więcej konwerterów, innych informacji i usług.
Całkowite Zaćmienie Słońca nad EUROPĄ
Zobacz, Kiedy i Gdzie Dokładnie!Duże Zaćmienie Słońca nad POLSKĄ
Zobacz, Kiedy i Gdzie Dokładnie!


🏆
Zobacz, Kiedy Zaczyna się
Olimpiada PARYŻ 2024